Wybieramy idealną sukienkę do pracy

Kobieta, która pracuje zawodowo zdaje sobie sprawę z faktu, że nie każdy ubiór pasuje do codziennych zadań. Chyba, że pracuje się w domu. Nie wszystkie jednak mogą pozwolić sobie na ten luksus. Właśnie dla nich przygotowaliśmy ten materiał. Dzięki niemu dowiedzą się, na jakie sukienki do pracy  powinny stawiać, jeśli chcą wyglądać elegancko, ale przy tym, aby było im wygodnie.

Mamy nadzieję, że jako kobieta biznesu zdajesz sobie sprawę z faktu, że nie każdy ubiór będzie pasował do biurowego dress codu. Najczęściej zatem kobiety wybierają sukienki. Jesteś jedną z nich? A czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że również nie każda sukienka pasuje do pracy? Dziś podpowiemy Ci, który fason będzie idealny do pracy za biurkiem.

Czy w mini można iść do pracy?

Przyjęło się, że najlepsze sukienki do pracy to te, które sięgają za kolano. Kontrowersją zatem są pojawiające się w biurowym otoczeniu spódniczki lub sukienki mini. Okazuje się jednak, że tego rodzaju ubiór jest dopuszczalny w niektórych sytuacjach. Jakich? Tam, gdzie nie ma narzuchocnych sztucznych reguł. Jeśli Twoje biuro nie określa jasno, jaki dress code w nim obowiązuje, śmiało możesz założyć mini do pracy. Pamiętaj jednak, żeby ta nie była jednak zbyt krótka. Jeśli chcesz założyć mini pamiętaj, aby ta nie była krótsza niż 5 cm nad kolano. Tutaj doskonale sprawdzą się wiązane koszulowe sukienki, które są zarazem delikatne, a jednocześnie eleganckie. Jeśli decydujesz się na mini, absolutnie nie wybieraj wyzywających kolorów. Już sama długość spódniczki jest intrygująca, dlatego kolor musi z pewnością być stonowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *