Czym charakteryzują się sukienki koktajlowe?

Jeszcze do niedawna podział sukienek wyglądał następująco: sukienki i sukienki eleganckie/wieczorowe. Dziś, chcąc kupić ten rodzaj garderoby, trzeba zmierzyć się z wieloma nazwami, które choć ładnie brzmią, mogą w wielu głowach wprowadzić niepotrzebny mętlik. Okazuje się bowiem, że nie wiadomo, jaką sukienkę wybrać do jakiego wydarzenia. I właśnie, jednym z nowych tworów są sukienki koktajlowe. Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju jest to odzież. Dziś zatem postaramy się odrobinę przybliżyć Wam istotę wspomnianej wyżej kreacji.

 

Sukienka koktajlowa, czyli jaka?

Powyższe pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Okazuje się, że jest to kreacja półformalna, która może sprawdzić się zarówno na wieczornym wyjściu, jak i na spotkanie biznesowe. Wystarczy dobrać odpowiedni krój. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim na to, że długość sukienki koktajlowej sięga do kolana. Można pokusić się o wybór takiej, która sięga do kostek, jednak chcąc założyć taki model, trzeba mieć ku temu specjalna okazję. Pamiętajmy, że krótsza sukienka pasuje do wielu okazji.

A właśnie, skoro już o okazjach mowa – na czym skupić się wybierając sukienkę do okazji? Przede wszystkim na jej wystawności. Jeśli wybieramy się na wydarzenie z tańcami, warto wybrać bardziej wystawną, rozkloszowana sukienkę, która doskonale będzie prezentowała nasze smukłe nogi. Jeśli jednak idziemy na bankiet lub potrzebujemy kreacji do pracy, skupmy się raczej na mniej inwazyjnych, prostych fasonach, które będą wyglądały niezwykle elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *